Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Už zas nastal čas k výměně polic. prezidenta? Nebo už začne konat?

22. 08. 2011 16:40:15
Velmi dobře si vzpomínám, jak jsem musela prosazovat, stejně jako ostatní představitelé Věcí veřejných, jako absolutní politickou prioritu, výměnu tehdejšího policejního prezidenta Martinů, neboť se jedná o člověka Ivana Langera, který ve spolupráci zejména se šéfem protikorupční policie Vrbou toleruje, ne-li se podílí, na vynášení informací z policejních spisů. Což byl véčkařkou rétorikou vlastně ten hlavní důvod, proč je paralyzovaná činnost policie a proč není možné chytit žádnou velkou korupční rybu.

Když jsem si dnes přečetla v časopise Týden článek „Bárta a Škárka na vodě“, řekla jsem si, už je asi opět na čase vyměnit policejního prezidenta. Evidentně ani výměna odborně velmi ceněného a uznávaného policejního prezidenta Oldřicha Martinů za téměř neznámého Petra Lessyho, kterého vybírala tzv. nezávislá komise, nicméně jehož jméno (nejen) ve VV znali někteří již den před oficiálním zahájením působení této komise, nic nepřinesla. Stejně tak naprosto nezbytná, slovy Víta Bárty, která opakoval již více než rok, výměna šéfa protikorupční policie Libora Vrby za Tomáše Martince nepřinesla kýžené ovoce. Neboť redaktorka časopisu Týden Eva Pospíšilová ve svém článku píše, že disponuje částí extremně politicky a mediálně citlivého trestního spisu týkajícího se pokusu o uplacení poslanců čelním představitelem vládní koalice a šéfem poslanců VV, Vítem Bártou. Nejprve cituje část mého čestného prohlášení o uložení úplatku do advokátní úschovy, které má podle jejích slov celé k dispozici a dále pokračuje přesnými slovy mé advokátky z podání vysvětlení na policii.

Je naprosto běžné, aby se řádová redaktorka „dostala“ k listinným důkazům z nepřístupných spisů? V kolika dalších případech se to takto již stalo a ještě stane? Odmítám jakoukoliv spekulaci, že by takto detailní informace, citace a plné znění dokumentů z trestního spisu mohl poskytnout někdo z poslanců Mandátového a imunitního výboru. Jednak jsem přesvědčena o morální kvalitě svých kolegů, kteří jistě velmi dobře znají pravidla a zákony pro seznámení se s takto utajenými informacemi, a navíc je mi známo, že v době, kdy byl spis ve sněmovně připraven pro nahlídnutí členů Mandátového a imunitního výboru, byla přijata mimořádně přísná bezpečnostní opatření, která vylučovala možnost získat kopii části spisu nebo si jen něco opsat. V současné fázi vyšetřování, kdy ještě nebylo a vzhledem k imunitě ani nemohlo být sděleno obvinění, nikdo další, tedy ani Jaroslav Škárka, Vít Bárta nebo dokonce já, nemá právo nahlížet do policejního spisu. Je tedy evidentní, že informaci časopisu Týden musel vynést někdo z policejních řad. Proto se ptám, nenastal čas na výměnu policejního prezidenta anebo by stačilo, kdyby začal konat?

Na závěr si dovolím uvést na pravou míru klíčovou informaci ze zmíněného článku. Není žádný tajemstvím, že Vít Bárta dělá vše proto, aby zabránil svému vydání, včetně různých tajných dohod a jednání s představiteli různých politických stran, stejně tak i mediálními výstupy ve svůj prospěch ve spřízněných médiích. Proto není žádným překvapením, že se článek s tímto obsahem objevil právě v časopisu Týden, navíc podepsán redaktorkou Pospíšilovou. Ta by si však měla dát pozor na lživá tvrzení, která ve svém článku uvádí. Tvrzení, že v žádosti o vydání figurují pouze 4 jména, je záměrná manipulace s informacemi a nehorázná lež. Ze žádosti o vydání, kterou mi poskytl Jaroslav Škárka (tedy ten jediný kromě Víta Bárty, kdo má právo mimo Mandátového a imunitního výboru znát tyto informace), vyplývá, že byla vyslechnuta víc než polovina poslanců Věcí veřejných a jejich ministrů a dalších asi 7 osob spojených s fungováním VV a minimálně 2 novináři.

Po útocích na moji osobu, moji PR manažerku, moji advokátku a nyní zveřejněním nepřístupných informací ze spisu mne zajímá jediné, čím nás ještě Vít Bárta do hlasování o jeho vydání překvapí?

Autor: Kristýna Kočí | pondělí 22.8.2011 16:40 | karma článku: 14.81 | přečteno: 1552x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Tomáš Břicháček

Uprchlické kvóty 2 roky poté (IV): Brusel chce přerozdělování migrantů už nastálo

I přes nezdar dočasných kvót Komise prosazuje trvalý mechanismus, který by z přerozdělování migrantů udělal standardní součást azylového systému EU. / Čtvrtý díl seriálu k druhému výročí a ke konci kvót.

25.9.2017 v 20:00 | Karma článku: 11.81 | Přečteno: 163 | Diskuse

Josef Nožička

TOP 09 mimo Sněmovnu? A to se pan Kalousek tolik snaží…

Dle dnes zveřejněného volebního průzkumu agentury CVVM by se politická strana TOP 09 nedostala do Poslanecké sněmovny.

25.9.2017 v 19:32 | Karma článku: 18.03 | Přečteno: 337 | Diskuse

Jan Dvořák

Skandál v německé opeře odvrácen

(Od kultůrního zpravodaje z Berlína.) Dnes večer se schylovalo k obrovskému skandálu v místní Komické opeře. Dlouho avizovaná premiéra nového nastudování Madame Butterfly se málem nekonala.

25.9.2017 v 19:06 | Karma článku: 10.50 | Přečteno: 265 | Diskuse

Yekta Uzunoglu

Vůle kurdského národa!

Když člověk, spolek, společnost či národ má vůli, tak prorazí všechno zlo, tak je to psáno v božských, ale také lidských zákonech

25.9.2017 v 12:03 | Karma článku: 17.20 | Přečteno: 224 | Diskuse

Jan Bartoň

ČSSD dluží dědicům advokáta Altnera 338 milionů  -  nabídla údajně polovinu

Podle ČTK nabídla ČSSD dědicům advokáta Zdeňka Altnera mimosoudní vyrovnání ve výši 180 milionů korun. Na stránkách ČSSD se o tom v aktualitách nedočtete.

25.9.2017 v 11:18 | Karma článku: 31.01 | Přečteno: 700 | Diskuse
Počet článků 22 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1955
Nezařazená poslankyně.3 roky pracovala v PS nejprve v Oddělení komunikace a vzdělávání a následně v Protokolu předsedy PS. Studentka 5. ročníku Politologie na FF UK se specializací na stranické a volební systémy a EU, kterou studovala také na Institutu politických věd (Sciences Po) v Paříži. Získala stipendium na letní školu Turecko-EU, které se účasnilo 20 studentů z celého světa.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.